A Kárpát medencében, itt Háromszéken, a tánc, mint közösségteremtő erő vált különösen fontossá tömegek számára, így az etnikai identitás újra felértékelődött és megerősödött. A FENYŐCSKE néptáncegyüttes 1992 januárjában, ennek a “mozgalomnak” a részeként, az erdélyi székely néphagyományok ápolására, közkinccsé tételére vállalkozott. Ezen hagyományokat és népi szokásokat viszi be repertoárjába. Kincses bányája Háromszék vidéke, a Csíki medence, Udvarhelyszék, valamint Marosmente, Kalotaszeg, Mezőség és Nyárádmente. A Kárpát medence tájegységeinek tánchagyományait mutatja be, az itt egymás mellett élő nemzetek (románok, szászok) táncrendjeivel tarkítva. Koreográfusa Rápolti István .
Meghívottként számos hazai, magyarországi, szlovákiai néptánctalálkozón szerepelt, ahonnan különböző díjakkal tért haza. Részt vett a budapesti Folklór Fesztiválon, Szlovákiában a Nemzetek Szüreti Fesztiválján, testvérvárosok népi rendezvényeinek rendszeres fellépőjeként Veszprémben, Pécelen, Kiskunhalason, Ferencvárosban, vagy Szekszárdon, és más településeken.
Évről-évre a különböző falu– és városnapok szívesen látott meghívottja. Fellépéseit a NÓ-TÁZÓ zenekar élő muzsikával teszi autentikusabbá, amelynek vezetője Molnár Gábor.
Külföldi kapcsolatai: Magyarország, Szlovákia.
A FENYŐCSKE Néptáncegyüttes tagjai a város különböző iskoláinak diákjai, akik nagy lelkesedéssel ápolják az elődeinktől ránk hagyott nemzeti kincseket. A Kónya Ádám Művelődési Ház költségvetése, valamint pályázatok útján nyert pénzjuttatások biztosítják az anyagi feltételeket.